Ako cestovať bezpečne počas obdobia sviatkov

1. Vyhnite sa cestovaniu v deň dovolenky
Cestovanie pár dní pred sviatkami resp. po sviatkoch je ideálny čas. Cestovanie v samotný deň sviatku môže byť veľmi nepríjemné.
Po prvé, cena leteniek ide exponenciálne nahor a taktiež môže nastať množstvo iných komplikácií, keďže doprava a iné služby sú obmedzené.
Skúste skĺbiť dovolenku s prichádzajúcim víkendom. Tento rok vychádza Štedrý deň na pondelok, vo štvrtok je teda ideálny čas, aby ste si urobili predĺžený víkend ideálny pre mini-dovolenku.
Týmto spôsobom môžete stráviť viac času so svojou rodinou a vyhnúť sa zbytočným poplatkom.

cesta

2. Cestujte s rozvahou
Ak chcete použiť verejnú dopravu, uistite sa, že ste si vopred pozreli cestu. Ak cestujete po ceste, použite satelitný navigačný systém vo vašom aute, aby ste zostali aktuálni o dopravnom scenári na ceste.
Jedným z najlepších spôsobov, ako sa vyhnúť hustej premávke na cestách, je začať cestu skoro ráno alebo neskoro v noci.

3. Uchovávajte batožinu v bezpečí
Napriek plánovaniu jednotlivých dní existuje šanca, že vaše cestovné plány sa skomplikujú. A v tomto chaose si dávajte obzvlášť pozor na vašu batožinu. Mnohokrát sa ľudia ocitli v problematike, ktorej sa dá zabrániť.
Dobrým nápadom by bolo investovať do cestovného poistenia pred vašou dovolenkou, je lepšie byť v bezpečí, než to neskôr ľutovať.

4. Nehody môžu nastať – buďte opatrní
Zatiaľ čo je veľa tých, ktorí chcú zostať doma počas sviatkov, sú tu aj iní, ktorí radi počas tejto sezóny cestujú. Ak plánujete cestovať s rodinou, zistite si o cieľovom mieste čo najviac informácií.
Ak cestujete do destinácie autom, uistite sa, že vaše vozidlo prešlo kompletnou servisnou kontrolou, aby bolo vozidlo bezpečné pre cestu.
Je tiež vhodné, aby ste sa uistili, že máte lekárničku umiestnenú vo vozidle – možno ju nebudete potrebovať, ale nikdy neviete, kedy ju môžete potrebovať.

město

5. Vykonávajte častý odpočinok
Jazda v aute môže byť pre vodiča vyčerpávajúca, najmä pri dlhom výlete. Časté zastávky na odpočinok alebo len na natiahnutie nôh sú dôležité pre udržanie dostatočne vysokej úrovne energie počas cestovania. Dokonca aj zastavenie na niekoľko minút každých pár hodín môže robiť zázraky pre vašu energetickú úroveň.