Havarijným situáciám sa dá predísť

Stavím sa, že ste ešte nikdy nerozmýšľali, len tak z ničoho nič nad krtkovaním. Čo je krtkovanie? Je to čistenie upchatých a zanesených potrubí a kanalizácií. Práve potrubia a kanalizácie nám nie sú na očiach každý deň, a teda nepremýšľame nad nimi, až pokým nemusíme. Keď vidíme, že nám opadáva omietka z fasády, čo najskôr kúpime, čo treba a pustíme sa do opravy. Ak vidíme, že kávovar nefunguje tak, ako má, berieme ho hneď na reklamáciu alebo k opravárovi. Upchatú kanalizáciu, či potrubie si však len tak ľahko nevšimneme, až kým nie je neskoro. Ak si všimnete slabší prietok vody, možno vás to nahnevá, no necháte to tak. Skutočný problém nastáva, keď sú vaše potrubia už v tak kritickom stave, že vám voda prerazí do domu a havarijná situácia je na svete. Preto by ste svojim potrubiam mali venovať viac pozornosti a sem tam k nim zavolať profesionálov na kontrolu.

kvapkajúca voda z kohútika

Prevenciu takejto udalosti, ako aj profesionálne krtkovanie v Bratislave zabezpečí firma AB-Krtkovanie. Tieto služby vykonávajú pomocou najmodernejšej techniky, bez nutnosti vstupu do šachty a s minimálnym rizikom poškodenia potrubia. Upchávanie potrubí spôsobujú napríklad nánosy mastnoty a nečistôt, čo je aj dôvod, prečo sa neodporúča vylievať kuchynský odpad do výlevky, či vyhadzovať odličovacie tampóny do toalety. Ak už ale dôjde k upchatiu, určite to začnite riešiť čo najskôr.

zamrznutá voda z potrubia

Je viacero spôsobov, akými sa dá vyčistiť upchaté potrubie a jedným z nich je vysokotlakové čistenie. Pri ňom sa požíva tlakové čerpadlo a hadica s tryskou dlhou niekoľko metrov. Druhým spôsobom je elektromechanické čistenie, pri ktorom sa do potrubia spustí oceľová pružina, ktorá vibrovaním a rotovaním uvoľni upchaté potrubie. Okrem situácií, kedy je nutné potrubie tak povediac zachraňovať, si môžete nechať potrubia skontrolovať aj preventívne, napríklad pomocou TV monitoringu. Ak nepoznáte trasu vášho potrubia a potrebujete túto informáciu napríklad z dôvodu výkopových prác, existuje možnosť trasovania potrubia, pri ktorom zistíte nie len jeho trasu, ale aj prípadné poškodenia. V neposlednom rade je aj možnosť pomoci s inštaláciou, či menením sanity a iné inštalatérske práce.