Kvalitný matrac rovná sa kvalitný spánok

V čase keď spíme, sa pod našim telom nachádza iba matrac. Je teda viac než jasné, že rozhoduje nie len o kvalitnom spánku, ale taktiež o tom, či sa ráno zobudíme dolámaní, alebo fit ako rybička. Pokiaľ používate matrac, ktorý má už niečo za sebou, mali by ste ho vymeniť za nový kúsok. Ak neveríte, vyskúšajte stráviť jednu noc na naozaj kvalitnom matraci a rozdiel porovnajte sami.

Žena ležiaca na posteli zababušená v perinách

Tvrdý verzus mäkký

O tom, či je zdravší spánok na mäkkom, alebo tvrdom podklade, sa vedú neustále diskusie. Odpoveď teda nie je jednoznačná. Mnohí ortopédi sa však zhodnú na tom, že najlepšia je zlatá stredná cesta, teda stredne tvrdý matrac. Aby ste mohli objektívne zhodnotiť, či je pre vás matrac dostatočne vyhovujúci, mali by ste si ho vyskúšať. O tom, či ho naše telo vníma ako mäkký, alebo naopak tvrdý, rozhoduje najmä naša váha. Tak napríklad, ten istý matrac, bude pre sedemdesiatkilogramového človeka príliš tvrdý, ale pre človeka s váhou nad sto kilogramov, bude naopak príliš mäkký.

Ak vás trápia bolesti chrbtice, či kĺbov, alebo ste prekonali operáciu týchto častí pohybového ústrojenstva, mali by ste jednoznačne siahnuť po tvrdších matracoch. Tie navyše slúžia aj ako veľmi dobrá prevencia proti vzniku takýchto ťažkostí.

Investícia na dlhé roky

Kvalitné matrace https://www.segum.sk/produkty/matrace/pruzinove-matrace nie sú len zdravé a pohodlné. Pri takýchto kúskoch máte istotu, že investujete na naozaj dlhú dobu. Takto by to koniec koncov pri matracoch aj malo byť. Lacné a nekvalitné materiály sa vám už po niekoľkých mesiacoch používania nadmerne opotrebujú. Hovoríme najmä o vzniku preležanín, na ktorých sa naozaj nespí pohodlne, ale taktiež o zničení povrchových materiálov.

podsvícená postel

Je z čoho vyberať

Dnes v ponuke predajní nájdete naozaj pestrú ponuku matracov. Najčastejšie sa stretnete s týmito typmi:

  • Pružinové
  • Taštičkové
  • Penové
  • Pamäťové
  • Ortopedické