MOTORKÁR JUNIOR alebo od kedy môžete so svojim drobcom jazdiť na motorke

Tatkovia, ktorí sú milovníkmi motoriek, určite už nedočkavo čakajú na to, kedy budú môcť so sebou na cesty vziať aj svojich potomkov. Zakázané to nie je, avšak na druhej strane, sa príliš neponáhľajte. Aj v tomto existujú konkrétne pravidlá.
Žena na motorke má pred sebou dieťa bez prilby

Dieťa ako spolujazdec

Nebudeme hovoriť o tom, od akého http://www.pluska.sk/emma/svetova/takto-zmenili-slovenske-celebrity-niektore-si-dopomohli-plastickymi-operaciami.html veku môže dieťa motorku šoférovať, ale o tom, od akého veku, sa na nej môže viesť ako spolujazdec. Mnohí rodičia si totiž neuvedomujú, že aj v tomto smere máme v našom štáte zákony. Tie platia samozrejme aj inde. Je dôležité uviesť, že každá krajina má svoje vlastné dopravné predpisy. To, čo platí u nás, nemusí platiť v zahraničí a naopak. No a určite viete, že neznalosť zákona neospravedlňuje. My sa pozrieme na niektoré krajiny. Ak by ste sa však chytali niekam úplne inam, dôkladne si predpisy danej krajiny vopred preštudujte.
V našej krajine môžete na motorke drobcov zviesť až od veku dvanástich rokov. Rovnaké je to v českej republike a v Rakúsku. V Grécku, Taliansku, Španielsku a v Nemecku, môžete so sebou dieťa na motorku vziať od siedmych rokov, avšak iba v tom prípade, že dosiahne na stupačky.
Muž s dieťaťom na motorke v meste

Nezabudnite na jeho bezpečnosť

No a teraz druhá vec. Ak aj vaše dieťa dosiahlo vek, kedy môže na motorke jazdiť ako spolujazdec, nesmiete zabúdať na jeho bezpečnosť. Pamätajte, že ochranným prvkom, by ste v prípade malých detí, mali venovať dvojnásobne tak veľkú pozornosť, akú im venujete pri sebe.
Alfou a omegou je prilba na motorku Eres Racing. Tá je navyše povinná aj zo zákona, čo samozrejme platí aj pri deťoch. Dieťa by ste so sebou na motorku nemali vziať bez ochranného obleku a taktiež špeciálnej obuvi.

Je taktiež dôležité pripomenúť, že o bezpečnosti rozhoduje aj to, ako budete s dieťaťom jazdiť. Určite sa vyvarujte riskantným kúskom a vysokým rýchlostiam. Môžete byť výborný šofér, pokojne aj ten najlepší na svete, avšak riskovať s dieťaťom na palube, to sa jednoducho nerobí.