Tieto platformy vás naučia kódovať zadarmo

1. Codeacademy
Jedným z najpopulárnejších bezplatných miest na učenie kódovania je Codeacademy. V skutočnosti sa už viac ako 45 miliónov ľudí naučilo kódovať prostredníctvom skúseností tejto vzdelávacej spoločnosti. V programe CodeAcademy sa môžete priamo ponoriť a absolvovať kurzy, ktoré vás učia všetko od HTML, CSS, JavaScript a SQL až po Python, a C ++.

data

2. Coursera
Spoločnosť Coursera, ktorá bola založená v roku 2012, sa stala významnou spoločnosťou so vzdelávacou technológiou, ktorá ponúka viac ako 1000 kurzov od 119 inštitúcií. Zatiaľ čo môžete platiť za určité programy na získanie certifikátu, existuje množstvo bezplatných úvodných programovacích kurzov v rôznych špecializáciách z univerzít, ako sú Washingtonská univerzita, Stanford a univerzita v Toronte.

3. edX
EdX je ďalšou poprednou platformou pre on-line vzdelávanie. Zakladala ju Harvardská univerzita a MIT v roku 2012, takže viete, že sa dozviete o špičkových technológiách a teóriách. Dnes edX zahŕňa 53 škôl. Taktiež máte k dispozícii úvod do informatiky z Harvardskej univerzity.

4. Udemy
Spoločnosť Udemy, ktorá bola založená v roku 2010, je online vzdelávacia platforma, ktorá môže slúžiť ako spôsob zdokonaľovania alebo učenia sa pracovných zručností. Zatiaľ čo sú kurzy, za ktoré musíte platiť, existuje veľa bezplatných programovacích kurzov, ktoré sa vyučujú prostredníctvom videohier.

5. AGupieWare
Spoločnosť AGupieWare je nezávislý vývojár aplikácií, ktorý skúmal počítačové vedy z niektorých vedúcich inštitúcií v USA. Potom vytvoril podobné učebné osnovy založené na bezplatných kurzoch ponúkaných spoločnosťami Stanford, Berkeley a Columbia. Program bol rozdelený na 15 kurzov: tri úvodné triedy, sedem základných tried a päť voliteľných predmetov.
Aj keď nebudete skutočne dostávať akademické kredity, je to perfektný úvodný program pre budúcich programátorov.

počítač

6. Khan academy
Vytvorená v roku 2006 pedagógom Salmanom Khanom, Khan Academy je jednou z originálnych bezplatných on-line vzdelávacích inštitúcií. S postupnými video tutoriálmi sa môžete naučiť ako naprogramovať animácie a hry pomocou JavaScript a ProcessJS alebo sa naučiť vytvárať webové stránky s HTML a CSS.