Vymaľujte zo seba stres

Kľud a pokoj s farbičkami


Niekedy je dobré odpútať sa od náhlenia, stresu, nepokoja. Relaxovať, ukľudniť sa. K tomu vám môžu pomôcť farbičky a maľovanky pre dospelých. Pobavte sa, vymaľujte zo seba emócie. Pustite si hudbu, nedajte sa ničím rušiť, venujte sa iba sebe a maľujte.
Maľovanky vám pomôžu odreagovať sa, sústrediť sa, zastaviť negatívne myšlienky.
Obrázky sa dajú kúpiť v kníhkupectvách, novinových stánkoch, v papiernictve. Vyberte si tému, ktorá sa vám páči. Od zvierat, cez rôzne tvary až po liečivé mandaly, dá sa veru vybrať. Zvyčajne sú zviazané do kníh s tvrdším papierom.
Keď sa vám podarí obrázok dokončiť, vznikne nádherné dielko, ktorým môžete obdarovať niekoho blízkeho, zarámovaný bude krásny aj do vášho bytu, alebo kancelárie.

omalovánky

Akvarelové farby


Ďalší, veľmi príjemný spôsob je meditatívne maľovanie. Stačí vám väčší výkres, pár štetcov a akvarelové farby v tubách. Už len samotné miešanie farieb na palete, alebo v mištičkách, na plastovej tácke, pôsobí relaxačne. Nanášajte farby na papier, alebo plátno, nemusí to byť akurát krajinka, stačia abstraktné tvary. Nemajte obavy z toho, že na maľovanie talent nemáte. Ide o samotný proces. Používajte rôzne farby, miešajte, maľujte bez zábran. Cíťte svoje emócie, namaľujte ich, dajte ich von. Keď skončíte a na obraze neostane voľné miesto, možno budete prekvapená, čo ste vytvorila.

pastelky

Vyrábajte darčeky


Kedysi ženy po večeroch šili, štrikovali, vyšívali. Dnes akoby sa na to zabudlo. Technika nás pohlcuje a my sa nevieme uvoľniť a zbaviť stresu.
Skúste odložiť mobil, radšej prebuďte v sebe kreatívne tvorenie. Okrem toho, že si odpočinie vaša myseľ, prispeje k vášmu pokoju, k sústredeniu, oživí sa pozitívna energia.
Okrem toho, že sa ukľudníte, vaše výrobky sa môžu stať milými darčekmi pre rodinu i priateľov. Rozhodne sa im potešia viac, ako čomukoľvek kúpenému v obchode.