Ak nechcete každý rok natierať zábradlie farbou, zaobstarajte si nerezové

Zábradlia sú súčasťou balkónov, terás či schodísk, kde plnia bezpečnostnú funkciu, ale mali by dopĺňať štýl interiéru alebo exteriéru. S nerezom to nie je problém, jeho variabilnosť a dizajnová pestrosť dodá každej fasáde či interiéru moderný a estetický vzhľad, ktorý je dosť výrazný na to, aby pôsobil ako dominantný prvok a pozdvihol architektonický štýl budovy na vyššiu úroveň.

Minimálna nutnosť povrchovej úpravy, čo znamená nerez iba očistiť od nečistôt a prachu a preleštiť špeciálnymi prípravkami, ktoré sú na tento účel určené, ho posúva do kategórie materiálov s množstvom výhod, čím sa stáva obľúbený a veľmi často využívaný. Balkóny sú súčasťou fasády budovy a to je dôvod na to, aby ich výzor a dizajnové prevedenie plne zapadlo do zámeru architekta. Nerez je materiál, ktorý splní aj náročné požiadavky na odolnosť či dĺžku životnosti.

3119260

Schodiská takisto disponujú zábradlím, môže to byť stĺpikové zábradlie, ktoré je tvorené iba konštrukciou z nerezových stĺpikov a druhou možnosťou je zábradlie tvorené konštrukciou z nerezových stĺpikov a bezpečnostným sklom, ktorý vypĺňa priestor medzi nimi. Sklo sa používa nekalené, connex, v čírom alebo mliečnom prevedení. Nosná konštrukcia https://lmmont.sk/nerezove-zabradlia/ týchto typov zábradlí môže byť prichytená do podlahy zhora alebo z bočnej strany, no ak chceme vytvoriť čistý detail, zapustíme konštrukciu do podlahy. Súčasťou zábradlí býva aj madlo, ktoré môže byť vyrobené z dreva alebo tiež z ocele.

stair-hand-hold-1336437_640

Prostredie, do ktorého je zábradlie určené, musí byť brané do úvahy z hľadiska odolnosti materiálu, pretože iný vplyv má na nerez napríklad mráz, voda či slnečné žiarenie, ktoré hrozia v exteriéri a iný typ nerezu treba použiť do vnútorného prostredia. Ošetrovanie je podobné, netreba však zabúdať na konečnú úpravu špeciálnym prípravkom na tento druh ocele. V prípade, že máte záujem o predbežnú cenu, každá sa odvíja od množstva a typu materiálu, náročnosti výroby a nutnosti napríklad vyrobiť netradičný tvar či špeciálne doplnky k zábradliu. Vyššie vstupné náklady však vykompenzuje dlhá životnosť a kvalita nerezu.