Morava

V tejto časti českej republiky budete častejšie počuť lokálne nárečie, než spisovnú češtinu. Ľudia sú tu veľmi milí a priateľskí, aj keď sa dostanete do mesta, máte pocit dedinskej spolupatričnosti. Táto oblasť plná vinohradov je vhodná napríklad na rodinnú dovolenku, nakoľko máte možnosť vybrať si z veľkého množstva možností. Pozrime sa na niektoré zaujímavé miesta a atrakcie, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť.

zámek

Lednicko-valtický areál

Nachádza sa v okrese Břeclav. Je to krajinný celok, na ktorého území sa nachádza množstvo kultúrnych pamiatok v podobe zámkov, kaštieľov, minaretu a mnoho ďalších. Obdivovať tu môžete nádherne zdobenú členitú architektúru, no na svoje si prídu aj milovníci prírody. Súčasťou areálu sú totiž rozsiahle záhrady, sady a rybník, ktoré ulahodia každej romantickej duši. Ak sa ho rozhodnete navštíviť, rozhodne s na prehliadku vyčleňte viacero dní, aby ste sa stihli pokochať všetkými kútmi.

závod

Masarykov okruh

Nadšenci motocyklových pretekov určite radi zavítajú na svetové preteky MotoGP, ktoré sa každoročne konajú na tejto trati v Brne. Jedná sa o jedinečnú trať s množstvom prírodných, ale aj klasických tribún. Naskytne sa vám nezabudnuteľný zážitok v podobe nezameniteľnej atmosféry, akú dokážu vytvoriť len praví fanúšikovia tohto športu. O ubytovanie sa nemusíte báť, počas pretekov vám budú k dispozícii ponúkajú mnohé okolité kempy ale aj hotely.

Aqualand Moravia

Je vhodný pre rodiny s deťmi, ale aj pre mladých ľudí, ktorí majú chuť poriadne sa odviazať. Jedná sa o moderný aquapark, nachádzajúci sa neďaleko Brna. Jeho súčasťou je množstvo vnútorných aj vonkajších bazénov, toboganov, šmykľaviek a samozrejme nechýba wellness. Ak si teda chcete dopriať trochu oddychu, alebo sa práve naopak unaviť celodenným bláznením, toto miesto je určené práve pre vás.
Spomenuté miesta sú len zlomkom z toho, čo Morava skutočne ponúka. Neseďte v lete doma, a vydajte sa objaviť tento čarovný kraj.