Bungee-jumping – šport pre extrémne lenivých ľudí

Avšak prvý, kto predstavil frázu bungee jumping, teda „skákať na pružnom lane“, bol New Zealander Hackett. V roku 1984, zviazaný s elastickým pásom, skočil z Eiffelovej veže pred divákov, kameramanov a fotografov. A potom šiel na policajnú stanicu.  Aká to len bola búrka vášne potom!  V každom prípade sa deň skoku z Eiffelovej veže považuje za začiatok používania  bungee ako rizikovej atrakcie.

bungjee

Dnes rozlišujeme tri typy bungee

1. Prvým je kyvné lano. Tu je hlavnou podmienkou starostlivý výpočet šírky a výšky mosta tak, aby človek, ktorý letí dole, nedosiahol zem alebo mostové nosníky. 
2. Druhým typom je skákanie zo stavebných žeriavov (žeriavová hojdačka). V tomto prípade je lano pripevnené k výložníku a na lezenie sa spravidla používa horolezecké vybavenie. 

skok

3. Tretí typ, najviac extrémny – skákanie zo skál (horské lano a skalné lano). Sú najnebezpečnejšie, pretože nesprávny výpočet môže viesť k tragédii.
Najväčší most na svete, z ktorého sa skáče je v Južnej Afrike. 22 tisíc ľudí už z neho vyskočilo a iba 30 odmietlo skákať, pretože sa báli výšky.  Výraz „duša ide do päty“ nepredstavuje presný pocit letu. Skôr duša opúšťa telesné telo a letí okolo tela. Potom sa stáva to isté – zdá sa, ako by ste viseli , pomaly sa vznášali na oblohe.  Rýchlosť letu je asi 120 km / h. Výkriky sa zvyšujú s rastúcou rýchlosťou samozrejme.

výška

Možno ste už počuli o tomto športe alebo ste sa oboznámili s niekým, kto rád trávi čas na niektorých vysokých miestach. Napriek tomu je bungee jumping ťažší, ako sa zdá na prvý pohľad. Celý vtip je, že tento druh športu nevyžaduje žiadne prvotné zručnosti a vedomosti – ľahko sa dá nazvať extrémom pre lenivých ľudí. tj Ktokoľvek sa môže cítiť ako vták. Napríklad skákanie z mosta je povolené ľubovoľnej osobe, od 18 rokov, ktorá nemá zrejmé fyzické postihnutie alebo nadváhu. 

Posted in Nezařazené