Máš napozeraný každý seriál,či film?

Seriál, televízia alebo hocijaká iná zábavná relácia, televízna show, či hocičo je prudko návykové.
Jooj, teraz si pomyslíte, že čo vám to tu ja vyprávam, že veď to robí každý. No jasné, že to robia každý a preto to musíte robiť aj vy? Nie je iná cesta?
Pozrite sa so mnou na výhody a nevýhody, ktoré z toho plynú:televiza.jpg

  • Výhody

Niečo sa možno naučíme. Pri televízii sa dá dokonca aj hýbať, keď si k nej postavíme bežecký pás alebo steper, či stacionárny bicykel. Nie je to márne, nemusíte ten čas len presedieť, ale môžete ho venovať aj inej činnosti. Otázne je však, či sa potom dostatočne venujete jednej alebo druhej činnosti a či ich náhodou neodfláknete obidve a potom z toho nemáte vlastne nič. Ani z televízie ste si nič nezobrali a ani ste si poriadne nezacvičili. Čo vy na to?

  • Nevýhody

Pri sedení si kazíte chrbticu, nie je pre ňu prirodzené, aby človek celý deň len sedel. Dokonca ani státie nie je lepšie. Pre človeka je prirodzené, keď chodí alebo leží. Tak si vyberte. Ale samozrejme, nie ležať skrčený na gauči, z ktorého už vybiehajú strunky.
Namáhate si oči pri neustálom sledovaní tej žiarivej obrazovky, z ktorej sála elektromagnetické žiarenie. Pozeráte sa aj na také relácie, ktoré by ste si inak nepozreli a to len preto, že tam nič iné nedávajú. Je to strata času. Len ste prilepení k tej skrinke. Keď si človek niečo chce pozrieť, tak si to má cielene pozrieť a nie pozerať to, čo mu servírujú každý deň nejaké televízne kanály, ktoré často len opakujú tie isté filmy, či seriály a tak stále pozeráte dookola to isté. Potom sa pri televízii tak zasedíte, že ani neviete koľko je vlastne hodín a ubehne vám toľko času. Nezabúdajte, že pre život nie je dôležité mať televíziu..retro televize.jpg
Či už sa pozeráte na svet z tohto uhla ako ja alebo z iného uhla, tak je to jedno. No apelujem na vás celkovo, aby ste sa nad tým všetkým zamysleli, či je to skutočne také potrebné mať doma televíziu a čumieť na ňu deň čo deň, aj keď tam vlastne nič nedávajú. Či netreba venovať svoj čas venovať niečo zmysluplnému.