Pozeranie filmov sa zmenilo

To, že doba internetu veľmi ovplyvnila nás všetkých už veľmi dávno nie je tajomstvom. Web používame všetci, a takmer každý z nás je tiež aj zaregistrovaný aspoň na jednej z dnešných známych sociálnych sietí.
Rovnako ako aj spoločnosť, komunikáciu a zdieľanie zážitkov internet ovplyvnil, ovplyvnil aj kinematografiu a jej sledovanie. Je to jednoducho tak a nič s tým už nenarobíme. Dnes už si za pozeranie filmov neplatíme, lebo všetky nájdeme rýchlo a pohodlne z domu pomocou nášho webového prehliadača.

projetor.jpg

Niekedy to bolo tak, že filmy sme si sťahovali a napaľovali na DVD-čká, dnes však sú už aj DVD prehrávače out. Všetky filmy si totižto vieme pozrieť on-line a to už dokonca aj priamo z našej televízie, na ktorú máme internetové pripojenie.
Presne tak, pozeranie filmov je už oveľa jednoduchšie a pohodlnejšie, a čo je najdôležitejšie – je úplne zadarmo! Niekedy na to, aby ste videli film, ktorý ste už dlho túžili vidieť, museli ste merať dlhú cestu do kina a deliť sa o sálu so stovkou ďalších ľudí. Dnes, jediné čo potrebujete je cca pol minúty ťukania do Googlu, kde vám ihneď vybehne aspoň tucet linkov na film, ktorý túžite vidieť a môžete si ho pozrieť okamžite. Jediné čo musíte spraviť je preklikať sa pár otravnými reklamami.

natáčení.jpg

Web nám skutočne veľmi zjednodušil a spohodlnil náš život. Otázkou však stále zostáva, či je to v každom prípade dobré a správne. Stojí skutočne za to všetko si takto príšerne zjednodušovať? Občas sa predsa vyplatí aj vyraziť do sveta a niečo zažiť, aj keď to znamená iba navštíviť kino v najbližšom meste. Veď predsa niektoré veci, medzi ktoré jednoznačne patrí aj takáto návšteva sú z času na čas veľmi príjemná záležitosť, nie nejaká ťažoba. Práve preto, v rámci kultúrneho programu občas vybehnite s priateľmi do kina, kde obetujete tých pár eur a môžete si vychutnať najnovší film s pravým, kinovým Pop-cornom a pohárom vychladenej Coly.