Šokujúce deti

Minulý týždeň sme dostali z médií informáciu, že šestnásťročný chlapec bol dobodaný nejakým chlapom, čo sa vydával za elektrikára odpisujúceho elektriku. Tento prípad sa odohral v Žiline a rozniesol vlnu strachu po celom meste, pretože ľudia sa báli daného elektrikára. No v pondelok nastal šokujúci zvrat, s ktorým nikto nerátal. Po elektrikárovi nebolo vyhlásené pátranie a polícia namiesto neho obvinila mladú dievčinu, ktorá bola s chlapcom v jeho posledných chvíľach. Takýto koniec nikto nečakal. Známi a spolužiaci ju totiž popisovali ako milé, dobré a slušné dievča.

teenager.jpg

Čo vy na to? Aký máte názor na dnešné deti? Myslíte si, že sa to preháňa s počítačovými hrami a následkom toho sa mohla stať táto vražda? Žeby si mladé dievča neuvedomilo realitu? Ktovie, čo sa odohrávalo v hlave tohto milého dievčaťa, ktoré vraj údajne malo spáchať taký hrozný čin?
Dosť málo pravdepodobné, že by šestnásťročné dievča hrávalo počítačové hry, v ktorých sa zabíja. Možno len zo zábavy a frajeriny pred chlapcami. To skôr chalani sú závislý na takýchto hrách, v ktorých hlavným cieľom je niekoho zabiť, zastreliť a podobne. Takýto scenár by mohol byť pravdepodobnejší skôr pre nejakého mladého chlapca, a nie dievča. V tomto prípade mohli zohrať nejakú úlohu aj drogy alebo alkohol. Nuž a možno sa nakoniec preukáže, že dievča nie je psychicky v poriadku.

školák.jpg

Pretože uštedriť niekomu 21 rán je obzvlášť závažné a nestane sa to len tak náhodou. V afekte to tiež nie je pravdepodobné, pretože 21 rán netrvalo krátko a afekt býva zväčša kratší. Človek niečo vykoná a potom si uvedomí, že vykonal niečo zlé.
V tomto prípade by sa to skôr mohlo podobať na požitie nejakých drog. Tie pôsobia na človeka všelijako a ten nemôže nikdy vedieť ako to s ním dopadne. Na niekoho vôbec nezapôsobia, niekto má rôzne halucinácie a to možno bol aj tento prípad. Dievčina sa potom prebrala z delíria, a keď hovorila o nejakom elektrikárovi možno si nevymýšľala, ale mala naozaj nejakú halucináciu. Ťažko povedať, toto už bude musieť rozlúsknuť slovenská polícia.
Každopádne rodičom mladého Tomáša vyjadrujem úprimnú sústrasť, je to obrovská tragédia, ktorá sa nemala nikdy stať.