Čítanie ktoré vás naučí porozumieť vášmu miláčikovi

Ak vlastníte psa, alebo mačku, jednou zo základných schopností, ktorá vám pomôže vášmu zvieraťu lepšie porozumieť, je ovládanie jeho reči tela. My ľudia, vyjadrujeme viac ako sedemdesiat percent svojich pocitov, názorov, či postojov práve gestikuláciou a rečou tela. Ide o podvedomé konanie. Tento fakt je využívaný napríklad pri rôznych školeniach obchodníkov. To, aby ste na ostatných ľudí pôsobili dôverčivo alebo sympaticky sa v skutočnosti totiž dá naučiť. Presne tak isto to funguje aj v ríši zvierat. Tie však na rozdiel od nás, vyjadrujú rečou tela takmer sto percent všetkého, čo chcú svetu okolo seba povedať. Tento spôsob komunikácie využívajú ako pri iných zástupcoch svojho druhu, tak aj pri nás ľuďoch. ak teda chcete svojmu miláčikovi lepšie porozumieť, naučiť sa jeho reč tela je prvým a zároveň tým najlepším krokom.

kniha

Literatúra z dielne Gwena Baileyho

Dnes sme zvyknutí, že všetky potrebné informácie nájdeme priamo na internete. V prípade tejto literatúry, je to však trošku iné. Na to, aby ste mohli jednotlivým veciam dobre porozumieť, potrebujete mať k dispozícii aj kvalitný obrázkový materiál. preto je lepšie, ak sa poobzeráte po knihe. Tých nájdete v ponukách kníhkupectiev viacero. Jedným z overených knižných titulov, je však publikácia od autora Gwena Baileyho s názvom Mačka a jej reč, alebo pes a jeho reč. Môžete sa stretnúť aj s inak formulovaným názvom, pretože v kníhkupectvách narazíte na rôzne vydania. Preto radšej hľadajte podľa mena autora, teda Gwen Bailey.

štěně

Táto kniha je vhodná pre úplných začiatočníkov, ale aj tých, ktorý o chove domácich zvierat, čo to už vedia. Jednotlivé konania zvierat sú popísané naozaj podrobne a zrozumiteľným jazykom. Navyše fotografie, ktorých tu nájdete desiatky, sú naozaj výstižné a zrozumiteľné. Ak sa teda chcete naučiť porozumieť svojmu domácemu miláčikovi, určite siahnite práve po tejto knižnej publikácii.