Dvere, okná a dokonca aj prahy. To všetko rozhoduje o kvalite zateplenia vášho domu

Chystáte sa zatepľovať? Aj my sme sa do týchto prác pustili. Kým sa dostanem k tomu, na čo pri zateplení domu nezabudnúť, musím povedať, že takáto úprava príbytku urobí naozaj svoje. Odrazilo sa to na účtoch za elektrinu a samozrejme aj na celkovom pohodlí. V zime sme vždy kúrili, takže sme samozrejme nemali problém so zimou. Problémom bolo však skôr leto, kedy sa nám dom prehrieval neskutočným spôsobom.Muž s vŕtačkou v ruke pracuje v interiéri

No a teraz k samotnému zatepleniu. Ak sa do niečoho podobného pustíte, pravdepodobne si všetko potrebné zistíte dopredu. Preto nebudem hovoriť o tom, ako presne a čo zatepľovať. Chcem skôr upozorniť na to, na čo pri týchto prácach nezabudnúť. My sme totiž najprv zateplili strechu a obvodové steny. Mysleli sme si, že to bohato stačí. To bol ale omyl. Ak totiž zaizolujete tieto časti domu a zabudnete na okná a dvere, spôsobíte ešte väčší únik tepla. Každá, a to i tá najmenšia škára, vytvorí takzvané tepelné mosty, cez ktoré bude teplo unikať. To v preklade znamená, že vytvoríte akési tuneli, cez ktoré bude teplý vzduch do toho studeného, teda z interiéru do exteriéru, unikať omnoho väčšou intenzitou.
Vchodové dvere do rodinného domu
Takže, ak sa rozhodnete zatepliť dom alebo byt, nesmiete zabudnúť ani na dvere okná. v prípade okien je ideálna ich výmena. Samozrejme to platí iba vtedy, ak ste ich už nevymenili. Podobné je to aj s dverami. So starých drevených dverí, ktoré ledva držia na pántoch, zázraky nevykúzlite. V rámci dverí urobia svoje aj kvalitné dverové rámy, teda všetky komponenty, pomocou ktorých sa dvere uchytia do stavebného otvoru v stene. My sme využili dverový rám Palermo. Práce prebehli bez problémov a aj po dlhšej dobe sme s týmto tovarom boli veľmi spokojní. Nakoniec ešte jedna rada. Nikdy nie je na škodu, ak si na dvere aj na okná, necháte namontovať tesnenie navyše. Takto vzniku tepelných mostov zabránite na sto percent.