Keď zaútočí „vražedná“ choroba- nádcha

Smrteľná mužská choroba na šesť? No predsa soplík! Tento krátky vtip ste už určite začuli minimálne tisíckrát. Nanešťastie, je na ňom aj veľa pravdy. Ak žena trpí štyridsať stupňovými horúčkami a doslova melie z posledného, uvarí večeru, umyje riad a uloží deti do postele. V prípade mužov, však nemôžeme hovoriť o takomto bezproblémovom priebehu. Aj to najmenšie prechladnutie, dokáže naše silnejšie pohlavie, položiť do postele, z ktorej nie sú schopní dôjsť ani záchod. Ide naozaj iba o divadlo našich partnerov, alebo za túto skutočnosť môžu aj objektívne príčiny?

deprese

Pretvárka, alebo slabšia imunita?

Nejednu ženu, ktorá túto situáciu so svojim partnerom zažila, išlo od zlosti roztrhať. Muž, ktorý by mal byť vo vzťahu oporou a tým silnejším, zaľahne do postele, fňuká a nechá sa obskakovať, iba kvôli obyčajnej nádche. Ak ste doteraz na svojich partnerov za takéto správanie poriadne zazerali, máme pre vás jednu zlú správu. Nejedná sa o žiadnu pretvárku, ale prehnanú reakciu mužského organizmu.

Tejto téme sa v posledných rokoch venovalo viacero štúdií. Výsledky mnohých z nich potvrdili, že za zlé znášanie choroby, môže mužská imunita. Lepšie povedané, prehnaná imunitná reakcia. Prejavy choroby, ktoré pre ženy nie sú žiadnym spôsobom tragické, majú na mužské telo omnoho silnejšie účinky. Preto sú i bolesť a iné nepríjemné pocity súvisiace s chorobou, pre mužov oveľa bolestivejšie a nepríjemnejšie. Navyše i samotná liečba, trvá dlhšie. Mužská imunita si jednoducho nedokáže s votrelcom v tele poradiť tak dobre, ako tá ženská.

bakterie

Niektorí nesúhlasia

Ešte stále však existujú odborníci, ktorí s týmto tvrdením nesúhlasia. Podľa nich, muži znášajú nachladenie, či chrípku ťažšie preto, že majú nižší prach bolesti a celkovo nie sú zvyknutí na nepríjemné stavy. Nejedná sa však o to, že by ženy vydržali viac vedome. Takto to jednoducho zariadila príroda. Žena je v prvom rade stavaná na pôrod, ktorý je s bolesťou spojený. Okrem toho už od útleho veku, bojuje s menštruačnými bolesťami. Ženský organizmus je teda takpovediac predurčený na znášanie bolesti.