Kolagén pre krásu vašej pokožky

O kolagéne ste iste už počuli. V poslednej dobe je hitom v oblasti krásy. Ak vás zaujíma ako udržíte vašu pokožku v top stave a pleť omladíte, čítajte ďalej. Kolagén máte prirodzene vo vašom tele. Po istom veku sa však postupne vytráca a telo ho už nevie nahradiť. Kolágénové vlákna zabezpečujú pružnosť a napnutosť vašej pleti. A preto v čase keď začne v pokožke ubúdať, pleť starne. Viditeľné je to najskôr na ovísajúcej brade, neskôr prídu na rad viečka, dekolt a dokonca aj ruky. Okrem kože sa kolagén nachádza aj vo vlasoch, svaloch a kĺboch.

tvář

Keďže si telo so stratou kolagénu nevie poradiť, je ho treba nahradiť umelo. Na tvár si môžete aplikovať rôzne krémy, ktoré ho obsahujú, ale výsledok je mizivý. Najlepšie je doplnenie látky inou formou. Takto pomôžete nielen pleti, ale aj kĺbom. Na trhu je v súčasnosti množstvo tabletiek, či nápojov, ktoré obsahujú kolagén.
Poznáme niekoľko druhov kolagénu, ale najdôležitejšie pre krásnu pokožku sú prvé tri. Kolagén typu I sa nachádza v koži a kostiach. Dvojka je obsiahnutá v koži a chrupavkách a trojka v koži a svaloch. Sami ste iste pochopili, že starnutie pokožky dosiahnete užívaním všetkých troch typov kolagénu. Pre jeho vstrebanie je dobré, aby produkt obsahoval aj vitamín C.

Ak ste sa rozhodli pre užívanie kolagénu, musíte tak robiť denne. Predávkovanie u neho nehrozí a sami po asi mesiaci uvidíte, že sa stav vašej pokožky, či vlasov zlepší. Vrásky sa zjemnia a nové budú pribúdať pomalšie. V prípade, že nechcete užívať z nejakého dôvodu kolagén, môžete podporiť jeho tvorbu aj iným spôsobom. Je potrebné zaradiť do jedálnička potraviny bohaté na omega 3 mastné kyseliny a vitamín D. Znamená to zvýšenú konzumáciu rýb – lososa, makrely, tuniaka a rozumné slnenie. V minulosti ľudia dodávali kolagén telu aj konzumáciou huspeniny, alebo bravčového kolena. Ja samozrejmé, že kolagén obsiahnutý v strave nikdy nebude pre naše telo dostačujúci, takže tabletkám a doplnkom stravy sa nevyhnete.

krém

Kolagén sa predáva vo forme prášku, tabletiek a hydrolyzovaný. Práškový kolagén aj veľmi praktický na užívanie, len sa rozpustí vo vode a nemá žiadnu chuť. Najrýchlejšie sa dá užívať kolagén v tabletkách a najlepší na strebávanie je hydrolyzovaný kolagén. Pravidelným dopĺňaním kolagénu zlepšíte kvalitu vašich kostí, scelíte poškodené chrupavky, posilníte a spevníte kĺby, vaše cievy budú pružnejšie a vaša koža sa vypne.