Krásna z vnútra aj navonok

Na to, aby ste bola krásna pre svoje okolie, sa musíte najprv páčiť sama sebe. No a na to, aby ste sa mohli páčiť sama sebe, potrebujete byť krásna a hlavne zdravá zvnútra. Takže s ničím nečakajte a pustite sa do svojho vnútorného skrášľovania.

smích
 
Potešte sa maličkosťami
 
Radosť má priamy vplyv na naše psychické zdravie, a to má priamy vplyv na našu krásu. Preto sa tešte vždy, keď sa to dá. Kúpte si nejakú drobnosť, alebo navštívte kozmetický salón. Jednoducho si  urobte radosť stále keď sa to dá. Naučte sa radovať aj z tých najmenších maličkostí. Vydarila sa vám večera? Ideálny dôvod na radosť.
 
Vyhýbajte sa tomu čo nemáte rada
 
Neznášate umývanie riadu? Tak ho prenechajte svojmu partnerovi. Nemáte rada zimu? Tak si doma prikúrte. Ak máte v svojom živote veci, ktoré vám fakt nevoňajú, jednoducho ich nerobte. Samozrejme, že niektorým sa vyhnúť nedá. Hovoríme o maličkostiach, ktoré si viete zariadiť inak.
 
Doprajte si kvalitný spánok
 
Ak cítite únavu, vykašlite sa na domáce práce a aj starostlivosť o rodinu a poriadne sa vyspite. Verte, že váš partner aj deti to bez vás tých pár hodín zvládnu v úplnom zdraví. Raz za čas neuškodí ani deň voľna v práci. Oddychovať jednoducho treba.
 
Doprajte si relax
 
Kvalitná masáž, pobyt v saune, alebo pedikúra nie sú hriech. Aj keď ste zavalená povinnosťami až po hlavu, naučte sa vypnúť a poriadne zrelaxovať. Aký spôsob zvolíte je samozrejme iba na tom, čo máte rada.

příroda
 
Trávte čas v prírode
 
Hluk a zhon mesta nepôsobí na našu psychiku vôbec pozitívne. Ak žijete v centre mesta, alebo aj na jeho okraji, vyrazte si aspoň raz za týždeň do prírody. Pokiaľ nevykonávate žiaden šport, pokojne sa iba poprechádzajte.
 
Trávte čas s ľuďmi, ktorí vás vedia dobyť energiou
 
Čas strávený s ľuďmi, ktorí nám vedia vyčarovať úsmev na tvári je veľmi dôležitý. Je jedno či hovoríme o kamarátoch, partneroch, deťoch, alebo rodine. Osoby, ktorých prítomnosť vás iba rozčuľuje a vyvoláva vo vás zlé pocity, zo svojho života jednoducho vytesnite.

Krásna z vnútra aj navonok
4.2 (83.45%)29