Liečba erektilnej dysfunkcie

V prípade mužov a ich intímneho života sa niekedy môžu vyskytnúť problémy s dosiahnutím erekcie. Príčinou môže byť narušená psychika, stres, ale aj fyzická únava či napr. zdravotné ochorenie. O skutočnom probléme však vravíme vtedy, ak je slabá erekcia stále častejším a dá sa povedať pravidelným spoločníkom. Faktory tohto stavu môžu byť rôzne a ako bolo spomenuté, môžu byť rôzneho charakteru, preto by mal presnejšiu príčinu a diagnózu v konkrétnom prípade určiť odborný lekár.

doktor v kancelárii

K poruchám v danom smere môžeme zaradiť aj predčasnú ejakuláciu, ale najčastejšou poruchou je tzv erektilná dysfunkcia a stav, kedy neprichádza ku kvalitnej erekcii alebo túto nie je možné udržať po dostatočne dlhý čas, aby prišlo k plnohodnotnému sexuálnemu styku. A takýto stav je len krôčik od vzniku impotencie, no našťastie existuje niekoľko spôsobov liečby a možnej nápravy. Netreba ich však nechávať na poslednú chvíľu.

Ešte predtým, než sa pozrieme na spôsoby odbornej liečby, je prakticky v každom prípade odporučené vsadiť takisto na zdravý životný štýl a zdravšiu životosprávu. Venovať sa častejším pohybovým aktivitám, vsadiť na vyváženú stravu, dopriať si pravidelný spánok a ideálne skončiť so zlozvykmi, akými sú napr. cigarety či omamné látky. Aké sú ale iné spôsoby liečby?

doktorka, diskusia

  • Zvyšovanie hladiny testosterónu v tele substitučnou liečbou alebo prírodnými výživovými doplnkami.
  • Užívanie známych liekov na podporu erekcie, ktoré sa viažu na lekársky predpisu. Dostupnú a lacnejšiu cestu predstavuje aj cialis cena a ďalšie voľne dostupné generiká, ktoré ale užívate na vlastnú zodpovednosť.
  • Ultrazvuky, respektíve lekárska terapia, ktorá spočíva v pravidelnom aplikovaní ultrazvukových vĺn do oblasti penisu. Očakávaným výsledkom je obnovenie tvorby krvných ciev, čo bude mať za následok silnejšie prekrvenie pohlavného údu a tým zvýšená možnosť dosahovať pevnú a kvalitnú erekciu.