Niet nad poriadny spánok !

Dobrý spánok chce mať každý

Niet na dobrý pokojný spánok. Hlboký a ničím nerušený spánok aspoň 8 hodín prináša množstvo oddychu nielen fyzickému organizmu, ale aj našim mentálnym funkciám a mozgu. V tele počas spánku prebiehajú mnohé dôležité procesy, ktoré ho opäť regenerujú a nabíjajú. Keď sa nám tieto procesy z rôznych dôvodov narušia, môže nám to ovplyvniť nielen náladu, ale aj celkové zdravie.

postel v pritmi

Vyhýbajte sa stresovým faktorom

Jedným z dôvodom, prečo človek nemôže zaspať, alebo nespí tak dobre a hlboko, je práve tak často spomínaný stres. Stres spôsobuje množstvo napätia, vedome i podvedome. Dokáže vytvoriť takú hladinu napätia v tele, že sa vám na spánok uvoľňuje veľmi ťažko. Skúste preto, pokiaľ máte problémy so spánkom, vysadiť všetky stresové faktory a vyhýbať sa im čo najviac.

Kvalitné vankúše a paplóny

Do klasických vankúšov a paplónov https://www.segum.sk/produkt/duo-paplon sa nebojte investovať! Niekedy sa venuje príliš málo pozornosti správnemu výberu vankúša a paplóna. A pritom práve to môže byť často dôvodom k nepokojnému spánku. Skúste vymeniť svoj vankúš a paplón a dbajte na to, aby ste ich pravidelne prezliekali do čistých obliečok. Obliečky je lepšie vyberať z prírodných materiálov, keďže dotyk tela s nepríjemným povrchom môže byť rovnako dôvodom, prečo sa nám nedá dobre spať.

Na trhu existuje naozaj nesmierne množstvo vankúšov a paplónov a my vám odporúčame na naš web.

dievca v posteli s paplonom

Duo paplón, ktorý má v ponuke firma Segum sa radí ku kvalitným a nanajvýš pohodlným paplónom. Je odľahčený, takže sa budete cítiť naozaj ako v bavlnke. Patrí k paplónom s vysokou hrejivosťou, takže ani počas chladných nocí nebude už chlad vašim nepriateľom číslo jeden. Chlad je často dôvodom, prečo sa nedá pohodlne a dlho spať a nemusí to byť len v zime. Aj v lete sa sem tam vyskytnú chladné noci. Materiál, z ktorého je Duo paplón vyrobený je na dotyk veľmi príjemný, keďže je vyrobený zo 100% bavlny. Navyše ho môžete pohodlne oprať v práčke pri teplote 60°C. Kúp si vankúš a paplón od Segumu a konečne sa sladko vyspi.