Rohová kuchyňa a jej výhody

Sada nábytku v tvare L je priestrannejšia ako klasická. To je vysvetlené niekoľkými dôvodmi.
·         Po prvé, roh miestnosti je aktívne zapojený.
·         Po druhé, samotná súprava je dlhšia. V dôsledku toho sa na ukladanie riadu prideľuje viac úložného priestoru.
·         Varenie jedla je oveľa pohodlnejšie.
·         Rohová kuchynská súprava je zvyčajne vybavená objemovou umývačkou. 
·         Pod umývadlom kuchyne v tvare písmena L je veľká krabica. Používa sa hlavne na skladovanie potravinového odpadu. Napriek tomu je stále dostatok miesta pre čistiace prostriedky, lopatky a kefy.
·         Toto usporiadanie je výhodné, pretože domáca má minimálne pohyby počas varenia a čistenia. Výsledkom je menej únavy na konci dňa, vynikajúce jedlo a dobrá nálada v domácnosti.

kuchyně

·         Rohová súprava je vzhľadom na svoju symetriu atraktívna.
·         Toto riešenie je vhodné pre priestory všetkých veľkostí a takmer pre všetky tvary. Jedinou výnimkou sú úzke dlhé miestnosti. Najlepšou možnosťou pre predĺženú kuchyňu je umiestniť pracovnú oblasť pozdĺž jednej steny bez toho, aby ste vstúpili do druhej (lineárne usporiadanie)
·         Výhodou je priestrannosť a ergonómia.
Centrálnym prvkom rohovej kuchyne je vlastne uhol. Moderné technológie umožňujú optimálne využiť priestor vo vnútri rohu (to bolo spomenuté vyššie), takže by ste sa nemali obávať, že zostane neobsadený. Aké sú vlastnosti riešenia v tvare L? Tu sú:
·         Väčšina rohovej kuchyne sa nachádza v blízkosti dvoch slepých stien;
·         Horná rohová skrinka je vo väčšine prípadov polica medzi dvoma bežnými skrinkami.

moderní kuchyň

·         Moderný rohový kuchynský nábytok je vybavený kvalitnými mechanizmami, ktoré umožňujú otvoriť dvere a zásuvky v rôznych uhloch a v rôznych smeroch. Iba jedna kolotočová polička zvyšuje niekoľkonásobok výhodnosti jej použitia.
Rohová kuchyňa je najobľúbenejšie, praktické a funkčné usporiadanie, ktoré nájde uplatnenie pre akékoľvek priestory, je rovnako vhodné aj pre malé a veľké izby. V súčasnej dobe dizajnéri ponúkajú viac takýchto projektov a v katalógoch moderných výrobcov kuchyne zaujímajú rohové modely vedúce postavenie a ponúkajú sa v rôznych štýloch.

Posted in Nezařazené