Vytrieďte šatník!

Každoročné a dokonca i sezónne výpredaje nás lákajú na to, aby sme neustále nakupovali nové kúsky. Samozrejme dajú nízku cenu aby sa kúpa vyplatila a my sa necháme nachytať na neustále nakupovanie. Potom však nastane situácia, že nemáme prehľad o tom čo vlastníte v šatníku a dokonca nemáme ani šancu všetko vynosiť. Koľkokrát do mesiaca sa vám podarí obliecť si viackrát to isté? Asi nie často, pretože spoločnosť vo všeobecnosti má všetkého príliš mnoho.
Preto by ste si mali uvedomiť čo a najmä v akom množstve potrebujete. Pri kúpe sa snažte vyberať kvalitný materiál a strih ktorý bude v móde i o niekoľko desiatok rokov. Tak sa vyhnete tomu, aby ste niečo nové kupovali každú sezónu a pri každej príležitosti.

oblečení

I v šatníku je dôležité mať systém. Pretrieďte ho a urobte si poriadok. Nechajte si iba kvalitné oblečenie ktoré je stále trendy. Ostatné oblečenie si môžete napríklad prešiť. Je to veľmi moderné a čoraz viac žien začína šiť. Ak sa vám niečo nepáči alebo sa vám strih už zdá nemoderný, skúste tieto odevy prešiť. Okrem toho niektorými určite potešíte i svoje kamarátky. Riaďte sa pravidlom, že to čo nenosíte dlhšie ako rok nepotrebujete.

Buď ich upravte pomocou šijacieho stroja alebo ich podarujte. Ak konfekčná veľkosť nesadne ani vašej kamarátke, darujte toto oblečenie na charitu. Tam určite poteší každého obdarovaného a okrem toho urobíte i dobrý skutok.
Pozitívom na tom všetkom je, že tým že obmedzíte množstvo vecí ktoré kúpite, ušetríte i peniaze ktoré môžete minúť na niečo iné. Ak nechcete podporovať spotrebnú spoločnosť a potom zbytočne vyhadzovať veci ktoré ste ani nenosili, môžete navštíviť i second handy. Neminiete množstvo peňazí a je to ekologickejšie ako kupovať neustále nový tovar každú sezónu.

nákupy

Okrem toho budete mať i dobrý pocit zo seba, pretože budete mať prehľad vo veciach ktoré vlastníte, budete mať šancu ich všetky poriadne vynosiť a budete mať i ušetrené pretože nebudete neustále v obchodoch.