Raj na zemi – Egypt

Egypt patrí medzi jednu z najstarších a najvplyvnejších civilizácií na svete. Je pokladom histórie a kultúry. Hlavným mestom je Káhira, najznámejšou riekou ktorá preteká touto krajinou je Níl a najznámejšia púšť je Sahara. Okrem toho sa tu nachádza i krištáľovo čisté Červené more ktoré je rajom pre potápačov pretože obsahuje rozmanité druhy rýb i rastlín. Proste ponúka bohaté podmorské divadlo ktoré máte možnosť vidieť pri potápaní. Okrem toho sa tu nachádzajú i koralové útesy, ktoré patria medzi najmenej ovplyvnené človekom.

egypt

Samozrejme, čo turistov odrádza je bezpečnostná situácia. Pre nestabilnú vládu, rebelov v krajine a rôzne rozvraty sa tu odohralo množstvo nepríjemností avšak turistické rezorty sú v súčasnosti bezpečné pretože sú strážené. Takisto ak sa vyberiete na výlet s cestovnou agentúrou, zabezpečujú vám i stráženie a bezpečnosť. Horšia situácia môže nastať ak by ste sa sami rozhodli vybrať do vnútrozemia krajiny, to sa príliš neodporúča, najmä turistom ktorí neovládajú jazyk a kultúrne zvyklosti.

Egypt má vskutku horúce počasie počas celého roka takže sa sem nemusíte vybrať len v lete počas hlavnej sezóny. Počas zimy sú tu príjemné teploty ktoré môžete využiť napríklad na objavovanie pyramíd, múzeí, histórie či safari. Oficiálnym jazykom je arabský jazyk a najmä vo vnútrozemí mimo turistických rezortov môže byť problém dohovoriť sa po anglicky preto si vezmite aspoň vreckový slovník.
Čo by ste určite nemali vynechať?

moře

Navštívte pyramídy v Gíze. Sú to najstaršie pamiatky tejto krajiny a nachádzajú sa neďaleko od Káhiry. Nájdete tu i známu sfingu ktorú obklopujú pyramídy. Najväčšia z týchto pyramíd patrí medzi Sedem divov sveta.

Luxor
Čas.o nazývaný ako najväčšie svetové múzeum v prírode. Toto mesto je postavené na mieste starobylého hlavného mesta Théb. Nájdeme tu i Kráľovské údolie kde sa nachádza hrob Tutanchamona.

kahira

Káhira
Hlavné mesto Egypta je svetovým dedičstvom UNESCO.
Pobrežie Červeného mora
Egyptské pobrežie Červeného mora je známe ako jedna z najlepších destinácií na potápanie na svete.