Založte si web, urobte to dobre a čakajte na úspech

Pri tvorbe webu, budete na začiatok potrebovať kvalitný návrh webu, grafiku, optimalizáciu, nejaké technické záležitosti, aby všetko fungovalo správne a v neposlednom rade, poriadnu dávku kreativity.
Prečo každý hovorí o kreativite? Lebo to je jediná vec, ktorú vám nikto neukradne. To je jediná vec, ktorú už niekto pred vami nevymyslel. A presne o to ide. Musíte robiť veci tak, ako nikto iný na svete. Nie je to ľahká úloha. Chceli by ste však zarábať a mať úspech len tak, z ničoho? Na to ihneď zabudnite.
Chlapec sedí pri stole, za notebookom drží si hlavu, rozmýšľa

Dobrý web nestačí, ale je dôležitý


Keď používame slovo „dobrý“, máme na mysli to, aby bol web vytvorený správne. Ide najmä o jeho technickú stránku veci. Ak si človek na vás klikne, no stránky sa mu nenačítajú, písmenká budú malé alebo rozhádzané, na web sa nedostane cez mobil, alebo zažije iné nepríjemnosti, nemôžete očakávať, že si vás zvolí za svoju domovskú stránku. OK, uznávame, že to sú asi príliš veľké ambície, no netreba byť zbytočne skromní. Takže na začiatok sa postarajte o to, aby web fungoval ako hodinky. Zameriavajte sa na všetky drobnosti a detaily.

Dobrý web, to znamená i to, že musí nejako vyzerať. V tomto smere, či sa vám to páči, alebo nie, ide o vysokú školu psychológie. Myslíte si, že stránky New York Times vytvára študent masmediálnych komunikácií vo svojej detskej izbe? Nie! Pracujú na ňom odborníci, a to mnohí, svoje urobia práve špecialisti z oboru psychológie a na konci vzniká niečo, o čom vie celý svet. Aké ponaučenie z toho vyplýva pre vás? Ak chcete byť úspešní, musíte spolupracovať s ozajstnými odborníkmi alebo sa nimi veľmi rýchlo stať. To však nebude asi tak ľahké, takže na začiatok vám jednoznačne pomôže malá pomoc „zvonku“.Žena v bielom tričku sedí pri bielom stole a píše na papier

Ešte k tej psychológií. Ide o to, že každý z nás má niečo vryté v podvedomí. Inými slovami, keď kliknete na nejakú stránku, podvedome hľadáte kontakt v pravom hornom rohu, keď chcete nájsť aktuálne správy, tak pozeráte hore doľava alebo do stredu a tak ďalej.