Keď nechcú spať v tme

Spí vaše dieťa bez problémov aj so zhasnutým svetlom a zatvorenými dverami alebo mu musí do izby stále prenikať aspoň kúsok svetelných paprskov? To naše patrí do druhej kategórie. Spočiatku som to nevnímala ako problém. Veď mi je v podstate jedno, či mu nechám v izbe zapálenú lampu na stole. Keď sa však objavili prvé problémy v škole, zmenila som názor. Porozprávam vám o tom, ako zvládnuť spanie pri svetle, no bez toho, aby ste vášmu dieťaťu privodili zdravotné komplikácie.Dieťa sedí na kameni pri strome a v ruke drží zapálený lampáš.jpg

Je to nezdravé

Každý človek, a to ako dieťa, tak dospelý, by mal spať v absolútnej tme. Len takto, sa totiž môžete vyspať naozaj dobre. Ako som už spomenula, u nášho malého sa objavili reálne problémy. Začal mať problémy s pozornosťou v škole a podľa jeho triednej učiteľky, bol nadmieru unavený. Samozrejme, že sme šli k doktorke. Tá sa ma, ako na jednu z prvých vecí, opýtala to, či spí v tme, alebo musí mať zapálené svetlo. Okamžite mi poradila, aby sme to zmenili. Verte – neverte, asi po týždni mi triedna učiteľka povedala, že je všetko v starých dobrých koľajach.
Keď dieťa spí pri svetle, jeho spánok nie je tak tvrdí, ako keď spí v úplnej tme, no a to sa môže naozaj odraziť na jeho pozornosti a školských výsledkoch.

Ako to vyriešiť?

Viem, že je veľmi ťažké dieťa odnaučiť od toho, aby spalo v tme. Väčšinou ide o jeho strach, takže sa do odbúrava naozaj veľmi ťažko. Svetla sa teda nebudete môcť zbaviť úplne. Aspoň nie z večera do druhého večera. Toto je spôsob, ako môžete urobiť kompromis, pri ktorom budDievčatko s dlhými vlasmi spí s medvedíkom v posteli pri svetle.jpge spokojné vaše dieťa, no nebudete škodiť jeho zdraviu.

Nám pomohli LED pásy. Toto svetlo je naozaj slabé. Na niektorých produktoch, si viete navyše nastaviť aj silu osvetlenia a taktiež časový vypínač. Dieťa zaspí pri miernom svetle a o nejakú hodinu na to, sa samé vypne. Ak by ste chceli požiť pásy, tak vyberajte svetlo teplé, ideálne ladené do červených farieb.