Cesta tvorenia lepšieho sveta

Nedávno som čítal, že skutočný dôvod, prečo známy americký humorista Jon Stewart odstúpil z The Daily Show, bol, že bol neprestajne nahnevaný po celý čas, čo malo nepriaznivý vplyv nielen na jeho schopnosť byť zábavný, ale aj na jeho schopnosti užívať si život.

zrcadlo

Veľa z toho je pravda, pretože tí z nás v médiách majú tendenciu nadmerne sa sústrediť na zlé – pretože to zrejme vytiahne viac očí k obrazovkám – než dobro. Myslím si, že tým môžeme skutočne podporovať zlé správanie.
Chcel by som poskytnúť kontrapunkt. Existujú generálni riaditelia, ktorí sa skutočne zdajú zaujímať svet, ich zamestnancov a svojich zákazníkov viac, než sa zaujímajú o svoje akciové opcie, platy a jachty. Bolo mi pripomenuté, že tento štvrťrok na udalostiach zákazníkov spoločnosti Dell a Cisco.

Generálni riaditelia oboch spoločností vynaložili značné množstvo času na témy, ktoré sa zameriavali oveľa viac na to, aby sa svet stal lepším miestom ako na predaj produktov a služieb, alebo sa chválili na chrbte. V skutočnosti obaja strávili oveľa viac času poklepaním svojho ľudu na chrbát než na osobný úver – myslím si, že prax by mala byť požiadavkou generálneho riaditeľa.

Myslel som, že by bolo zaujímavé preskúmať, ako Michael Dell a Chuck Robbins pracujú na tom, aby sa svet stal lepším miestom a špekuloval o tom, kto je v tomto závode vpred. Zavrhnem s mojim produktom tohto týždňa: Beam, nový zvukový tón od Sonosu, ktorý by mohol byť ideálnym nástrojom, ktorý prinesie Amazonovu Alexu do vašej obývačky a opraví vaše mizerné televízne reproduktory.

Ženy v podnikaní
Rodová inkluzivita je jednou z najproblémovejších oblastí technológií na všetkých úrovniach. V súčasnej dobe je jedným z veľkých príbehov z počítačových hier to, ako muži hráči majú kravu nad EA uvedenie ženy postavy do Battlefield. Toto je ten istý neandertálsky spôsob, ktorý vytvoril Gamergate, čo viedlo k tomu, že ženy boli otvorene ohrozené znásilňovaním a znásilňovaním.

Našťastie EA stála na svojom mieste a zavolala misogyniu za to, čo to bolo. Jedna veľkokapacitná spoločnosť však skutočne zostúpila na stranu útočníkov a stala sa niečím známa z dôvodu zneužitia. (Vlastne, celý priemysel je bohužiaľ hanebný kvôli zneužitiu.) Takže zúfalo potrebujeme generálnych riaditeľov, ktorí robia viac, než dávajú prednosť. Potrebujeme, aby zintenzívnili.

fotomontáž

Robbins: Cisco je naopak väčšina technologických spoločností, ktoré sa zdajú byť presvedčené, že sa môžete obrátiť na problém rozmanitosti skôr zhora, než zhora nadol. Jeho prístup je oveľa pravdepodobnejšie, že bude úspešný, pretože do veľkej miery eliminuje sklenený strop pod generálnym riaditeľom.

Posted in Nezařazené