Vedeli ste o svojom psíkovi tieto zaujímavé veci?

Psy sú súčasťou našich životov už od pradávna. Sprevádzajú nás cestami našich životov a jediné čo od vás za to na oplátku chcú je láska, ktorej sa vám od nich dostáva skutočne neúrekom. Počuli ste však o týchto zaujímavostiach?

pes

PES MÁ ROZUM 2 ROČNÉHO DIEŤAŤA
Možno vám ti príde na prvý dojem smiešne alebo až nereálne, ale je to skutočne tak! Keď sa nad tým zamyslíte, prídete na to, že dvojročné dieťa je už veľmi vnímavé a citlivé na isté pohyby, veľa veciam rozumie. Deti v takomto veku rozumejú približne 250 gestám, čo je skutočne veľa, keď si predstavme, že tak isto rozumie vás chlpatý kamarát.

VÝBORNÝ POSLUCHÁČI
Psy vnímajú oveľa rýchlejšie a intenzívnejšie ako my, ľudia. To platí aj o ich sluchu, ktorý je oveľa intenzívnejší, než ten náš. Závisí to síce od mnohých okolností a aj od jednotlivého plemena, ale psy môžu mať priemere až milión krát lepší sluch než ľudia. Ich čuch je tiež omnoho citlivejší a slovom omnoho, myslíme o niekoľko 100 miliónov krát lepší.

DOKOLA NA JEDNOM MIESTE
Určite ste už videli svojho štvornohého kamaráta chodiť dokola na jednom mieste pred tým, ako si ľahol a čudovali ste sa, čo má toto gesto znamenať. Ako všetci dobre vieme, nie len podobu, ale aj schopnosti vo význačnej miere psy zdedili po ich predkoch- vlkoch. Keď sa teda váš psík krúti dokola pred tým ako sa uloží, je to jeho vrodené gesto ktoré nemá na betóne žiaden účel. V divočine išlo o to aby vysokú trávu „uležal“ a aby sa mu v nej pohodlnejšie ležalo.

vlčák

SIGNÁLY
Gestá, ktoré využívajú majú väčšinou nejaký účel. Či už ide o zívanie, otáčanie hlavy alebo o pohyb chvosta. Napríklad zívaním sa pes môže snažiť upokojiť nepríjemnú situáciu. Chvost je tiež výborným zdrojom informácií o tom, ako sa váš maznáčik práve cíti. Vrtenie chvosta vo všeobecnosti znamená vzrušenie, posúdiť ale o aký druh vzrušenia ide musíte len vy sami na základe ďalších signálov.

Posted in Nezařazené