Najkrajšie miesta na návštevu v Európe

Talianska riviéra
 
Miesto, ktoré tu musíte navštíviť je rozhodne Cinque Terre – národný park, ktorý spája päť menších dedín. Pešia trasa spája tieto dediny popri pobreží a tak ponúka túru cez nádherné mohutné kopce. Hoci sú tieto miesta nedotknuté cestovným ruchom, nájdete tu aj niekoľko reštaurácií a hotelov.petersdom.jpg
 
Toskánsko
 
Jeden z ďalších ohromujúcich talianskych regiónov, ktorý má bohatú kultúru a jeho architektúra je pastvou pre oči. Od historického centra Florencie až po katedrálu v Pise je to jeden veľký zážitok. Navštíviť môžete aj rôzne prírodné rezervácie a ochutnať niekoľko druhov vín.
 
Rím
 
Každý zoznam, ktorý na internete nájdete, určite obsahuje aj Rím. Od histórie až po kultúru má svoje kúzlo, ktorý by mal vidieť každý aspoň raz v živote. A samozrejme – nezabudnite na návštevu Kolosea a Konštantínovho oblúka.
 
Madrid
 
Príjemné teploty a skvelé reštaurácie – to je Madrid. Deň tu môžete stráviť prehliadkou múzeí moderného umenia a noc užívaním tapas či nočného života. Je to mesto jednoducho pre všetkých a rozhodne nemá konkurenciu v rámci svojej jednoduchosti a jedinečnosti.
 
Barcelona
 
Pobrežné mesto, ktoré je perfektnou zmesou pamiatok a pláží, čo znamená, že tu nájdete ako relax, tak aj zábavu. Samozrejmosťou je návšteva Sagrada Familia, ktorá je takzvanou korunou Barcelony a katalánske reštaurácie.parlament.jpg
 
Grécke ostrovy
 
V Grécku je množstvo nádherných miest. Biele domy, modré kupolovité kostoly, rôzne útesy, pláže a Egejské more sú hlavnými dôvodmi návštev turistov. Dá sa tu robiť oveľa viac vecí ako len opaľovať na pláži či kúpať v mori – skoro všetky grécke ostrovy majú krásne pamiatky či jaskyne.
 
Atény
 
Hlavné mesto Grécka plné vôní histórie a pamiatok. Návšteva Atén chce rozhodne veľa času – je tu množstvo miest, ktoré stoja za návštevu či rôzne reštaurácie, ktoré musíte rozhodne vyskúšať. Je ideálnym miestom, kde môžete skombinovať opaľovanie a objavovanie.
 
Hallstatt
 
Malebné mestečko, v ktorom sa nachádza najstaršia soľná baňa na svete. Nájdete tu aj veľa miest na rybolov či prenájom lodí, ktorými sa môžete preplaviť cez jazero. Hallstatt sa nachádza medzi Viedňou a Salzburgom, preto je to skvelé miesto na oddych pred návštevou veľkým miest plných ruchu.
 
Paríž
 
Jedno z najnavštevovanejších miest, či už v Európe alebo aj v samotnom Francúzsku. Paríž ponúka všetko – od módy, cez jedlo až po samotné pamiatky ako je Eiffelova veža a Notre-Dame.
 
Kodaň
 
Nádherné škandinávske mesto, ktoré má všetko. Hamlet’s castle, Tivoli gardens a Little Mermaid statue sú pamiatky, ktoré musíte vidieť. Ak budete mať dostatok času, nezabudnite na návštevu aspoň jedného múzea či umeleckej galérie. A ak nemáte problém s bicyklovaním, jeden si môžete požičať – stačí vložiť mincu, prejsť miestami, ktoré chcete vidieť a bicykel kdekoľvek zaparkovať, aby ho mohol použiť niekto ďalší.