Pásik sa jednoducho umiestni aj na neprístupné miesto

Denné povinnosti ľudí, ktorí pracujú, študujú či sa venujú iným aktivitám, si vyžadujú veľa času, častokrát pracujeme aj v noci, tiež sa zabávame alebo dobiehame učivo, a pritom si potrebujeme posvietiť. Keďže denné svetlo je nám k dispozícii iba niekoľko hodín počas dňa, sme nútení nahradiť ho umelým osvetlením. Pred niekoľkými rokmi sa do povedomia ľudí začala vtláčať LED technológia, ktorá sa využíva pri výrobe osvetľovacej techniky a svetelných zdrojov. Všetky halogénové druhy svietidiel sa postupne dostávajú na vedľajšiu koľaj, pretože ich nahrádzame úspornejšími a k životnému prostrediu šetrnejšími LED-kami. Majú aj iné prednosti, sú rovnako výkonné, majú dlhú životnosť a navyše sú oveľa variabilnejšie pri ich inštalovaní.

Možností využitia osvetlenia je nekonečne veľa

Najobľúbenejšie LED pásiky sa dostali na prvú priečku spomedzi svetelných zdrojov, ktoré dnes poznáme. Ich všestranné využitie nemá led pásik konkurenciu, dajú sa rýchlo a jednoducho nainštalovať takmer kamkoľvek, dokonca aj do neprístupných miest, a to vďaka obojstrannej lepiacej páske, ktorá sa lepí na zadnú stranu pásika. Využívajú sa prevažne ako náladové či doplnkové osvetlenie, ale podľa typu diód či svetelného toku alebo farieb je možné nimi nahradiť aj hlavný zdroj osvetlenia.

Primárne sa používajú na dotvorenie atmosféry, môžeme nimi osvetliť napríklad obrazy, vitríny, poličky, zrkadlá alebo ich nenápadne ukryť do sadrokartóna, kde nebudú viditeľné, ale svoju funkciu splnia dokonalo. Pri tomto type svetla si môžete dovoliť aj trocha vybehnúť zo zaužívaných trendov a vytvoriť si priestor plný farebnej palety, ktorá sa môže aj meniť podľa vašej nálady. Ovládajú sa diaľkovým ovládačom, jednoducho tak zmeníte aj intenzitu svetla alebo nastavíte plynulý prechod z jedného odtieňa na druhý.

Luxusné a originálne farebné odtiene

Aj LED pásiky sa vyrábajú v troch odtieňoch bielej farby, neutrálnej, teplej a studenej, no ak túžite po farebnom spektre, môžete si zaobstarať systém Dual White alebo RGB či RGB-W pásiky. Obidva systémy sa takisto ovládajú diaľkovým ovládačom. Fantázia spotrebiteľa však môže zájsť podstatne ďalej a pásikmi si osvetliť čokoľvek, pretože k montáži je potrebná iba obojstranná lepiaca páska a dobré nápady kam s nimi.