Po kampani Metoo sú muži pri flirtovaní a randení opatrnejší

Prednedávnom svet obletela kampaň Metoo, po ktorej viacero významných mužov bolo nútených odísť zo svojich pozícií, pretože im boli dokázané neprimerané vzťahy so svojimi podriadenými. Aby sme sa v budúcnosti vyhli nepríjemnostiam pri randení, asi budeme potrebovať úplne novú etiketu dvorenia.Pracovný kolektív.jpg
 
Záujem klesá
Podľa agentúry Reuters už v súkromnom sektore klesol počet vzťahov medzi zamestnancami asi o 10%, čo odborníci pripisujú tejto kampani. Ľudia sa snažia vyhýbať milostným pomerom na pracovisku, svoj podiel na tom majú aj prísnejšie pravidlá zamestnávateľov, ktorí ich zakazujú. Začala  sa však debata o vnímaní sexuálne ladených poznámok mužmi a ženami a ich efekt na správanie ľudí a atmosféru na pracovisku.
 
Potrebná je jasná definícia
Mnohí muži začínajú etiketu randenia či milostných pomerov na pracovisku vnímať z iného pohľadu. Majú záujem na tom, aby sa jasne definovali pojmy, čo už môžeme nazvať obťažovaním alebo čo je len nesprávne vyslovená poznámka. Vyjasniť si signály, ktoré by správne pochopili obe strany, že letmé dotyky či flirt už môžu prerásť do dôvernejšej náklonnosti. Dotazník vyplnili muži, z ktorých každý tretí vyslovil obavu, že nevie rozoznať, čo vlastne obťažovanie je a radi by mali jasnú definíciu.Zábava a flirt.jpg
 
Úcta a hravá komunikácia zaberie
Kampaň spôsobila medzi mužmi chaos v prístupe k ženám, sú zmätení a obávajú sa, aby si svojim správaním nespôsobili problémy, pretože si ich prejavy zle vysvetlia. Chýba korektná hranica, aby si ani jedna zo strán mylne nezamieňala galantnosť so sexuálnym obťažovaním. Metoo určite ovplyvní postoj mužov k ženám na spoločenských akciách, mnohí budú opatrnejší , aby sa hoci aj nechtiac nedostali do problémov, ale to nie je prípad predátorov, skôr to zasiahne tých hanblivých a uvedomelých. Hoci nie všetci flirtovanie zvládajú na úrovni, ženám bude dvorenie a s tým spojená romantika chýbať. Odborníčka na vzťahy odporúča vyvarovať sa chýb a držať sa hravej komunikácie s úctou k ženám, iba tak majú šancu na úspech.
V súčasnosti to má mužské pokolenie zložité, keďže ženy sú emancipované a oni nevedia, čo od nich očakávajú, no vždy ide o to, aby bol aktívnejší a prvotný záujem prejavil on. No keďže etiketa už neplatí a kým budú jasné nové pravidlá, treba byť opatrní.