Problémy s kŕčovými žilami neodkladajte na neskôr

Máte po štyridsiatke, pociťujete časté bolesti v dolných končatinách, objavujú sa vám na nich opuchy, alebo trpíte takzvanými „ťažkými“ nohami? Všetko nasvedčuje tomu, že môžete mať problémy s kŕčovými žilami. V prvom rade netreba robiť paniku. V niektorých prípadoch môže ísť aj nevinnú únavu. Určite by ste však mali navštíviť odborníka, ktorý vaše pochybnosti vyrieši raz dva. Ak by sa táto diagnóza potvrdila, ešte stále nie je miesto na paniku. Problémy s kŕčovými žilami sa dajú vyriešiť veľmi rýchlo a bezbolestne.

lázeň

Teraz sa určite pýtate, ako sa zbaviť kŕčových žíl čo najrýchlejšie. Po prehliadke a konzultácii s vašim lekárom, toho budete vedieť omnoho viac. Existuje totiž viacero spôsobov ich liečby. Každá z nich je vhodná pre niekoho iného. Rozhoduje najmä to, v akom štádiu ochorenia sa nachádzajú vaše nohy. Pri všetkých typoch liečby vám bude do žily aplikovaná látka, ktorá ich v podstate upchá. Krv bude pretekať cez susedné zdravé cievy a tak vás tento problém po čase už nebude trápiť. Po väčšine z týchto zákrokov, budete musieť niekoľko mesiacov nosiť kompresné pančuchy. Tie urýchlia celú liečbu.
Nemusíte sa ničoho obávať. Niektoré z týchto procedúr ani nepocítite. Pri tých, ktoré by vám mohli nejakú tu bolesť spôsobiť vám bude podaná lokálna anestézia.

masáž nohou

Pokiaľ na svojich nohách nepozorujete výrazné zmeny, teda zväčšené žily a zároveň pociťujete vyššie spomínané príznaky, nemusí sa ihneď jednať o kŕčové žily. Môže to však znamenať, že ste na ich vznik náchylní. V tom prípade, by ste mali začať pravidelne chodiť, bicyklovať, alebo rekreačne behať. Vyhnite sa dlhému sedeniu, ale taktiež naopak, dlhému státiu na jednom mieste. Aktivity, pri ktorých svoje dolné končatiny nadmerne namáhate, pre vás taktiež nie sú tie najlepšie. Preto sa vyhnite posilňovaniu, noseniu ťažkých nákupov, alebo chodeniu do schodov.