Sex a erotika nie sú len potešením, ale aj zdravotnou prevenciou

Sex je na jednej strane celkom tabuizovanou témou, na druhej strane však populárnou. Siaha do našej intimity, avšak prináša skvelé pocity a možno viete, že takisto pozitívne účinky na naše zdravie. V tomto smere dokážu človeka postaviť na nohy tiež eroticke masaže a jej rôzne odvetvia. Zamerajme sa preto primárne na benefity, ktoré so sebou prináša náš intímny život.Portrét ženy ležiacej v posteli, spokojnosť.jpg
Každý v tomto smere čo i len trochu skúsený človek vie, že pôžitkom je najmä rozptýlenie, atraktivita a na koniec príjemné uvoľnenie. Ale sú tu aj ďalšie pozitíva prospešné pre našu psychickú ako aj fyzickú kondíciu a tie sú efektívne najmä v situácii, ak sa sex vykonáva pomerne často a v pravidelných intervaloch.
Uvoľňuje napätie a zabíja škodlivý stres
A to je vítaným účinkom najmä pre dnešnú dobu, kedy je dennodenný stres na každom rohu a vieme, že dokáže zvyšovať tlak či mať podobne škodlivé následky. Jednou z efektívnych zbraní je práve príjemný intímny pôžitok, prípadne uvoľňujúca masáž s erotickým nádychom. Stres má korene v mnohých situáciách, nemusí sa spravidla dotýkať len pracujúcich ľudí v strednom veku a rovnako tak, ako život prináša prekážky a povinnosti, nesie so sebou tiež príležitosti k zábave a sympatickým zážitkom.
Pocity šťastia v našom tele vylučujú hormóny endorfíny, ktoré sa starajú o to, že sa cítime silnejší a nabití energiou po psychickej i fyzickej stránke. A tieto hormóny sa produkujú tiež pri sexe.Usmiaty kvet, radosť, šťastie.jpg
U žien sexuálne vzrušenie produkuje okrem endorfínu tiež kortikoidy, ktoré tlmia bolesť
Najefektívnejšie a cítiteľné výsledky sa v tomto smere spájajú s tlmením migrény, artritídy, menštruačných kŕčov, rovnako znižujú bolesť pri chronických ochoreniach a ďalších fyzických bolestiach.
Z hľadiska sexu a prospešnosti pre zdravie je zasa u mužov pomerne známy fakt, že pomáha znižovať riziko vzniku rakoviny prostaty. Pre obe pohlavia ide takisto o prevenciu pred srdcovým ochorením, ktoré vzniká v dôsledku vysokého krvného tlaku vplyvom častej nervozity či stresov.