Streamingové hudobné služby

Hudba je všade okolo nás, počujeme ju z rádií, reštaurácií a podnikov naokolo, zo slúchadiel okoloidúcich aj z áut. Človek priemerne strávi minimálne 4 hodiny denne počúvaním hudby. V minulosti sa zachytávala na magnetofóny a pomocou nich si ju ľudia mohli aj vypočuť. V dnešnej dobe väčšina ľudí využíva smartfóny. Existuje mnoho webových stránok a aplikácií, ktoré nám  umožňujú vychutnávať si ju. Niektoré poskytujú hudbu zdarma a iné sú založené na mesačných poplatkoch.

mobil

Youtube
Je v súčasnosti najväčším systémom a internetovou databázou na zdieľanie videí. Môžete sa doňho prihlásiť pomocou Google účtu a zdieľať videá. Na youtube prispievajú svojimi hudobnými klipmi, ale aj živými a akustickými verziami, väčšina známych, ale aj začínajúcich spevákov, hudobných producentov a DJov. Vďaka prihláseniu sa môžete vytvárať vlastné playlisty a sledovať históriu toho, čo ste pozerali v minulosti. Youtube môžete navštevovať pomocou internetovej stránky a aplikácie. Táto služba je zdarma, má však aj premium verziu, ktorá umožňuje sledovať obsah offline a bez reklám.

Spotify
Je streamingová služba, ktorá poskytuje prístup k viac než 40 miliónom skladieb. Známa je hlavne vďaka svojej aplikácií, ale funguje aj ako online stránka. Vytvoríte si konto, potom môžete skladať vlastné playlisty a zdieľať ich s ostatnými. Obľúbenejšia je prémiová verzia, ktorá stojí 5,99 eur mesačne, pre skupiny je rodinná verzia, ktorá vychádza 8,99€. Po zaplatení poplatku budete počúvať hudbu vo vyššej kvalite a bez reklám. Taktiež máte možnosť si hudbu stiahnuť do telefónu a počúvať ju aj bez pripojenia na internet.

gramofon

SoundCloud
Jeho súčasťou je viac než milión prispievateľov. Na túto internetovú stránku a aplikáciu môžete ukladať zvukové nahrávky, následne môžete sledovať koľko užívateľov si ju prehralo, pridalo medzi svoje obľúbené a stiahlo do svojho zariadenia. Taktiež môžete počúvať nahrávky ostatných prispievateľov. Často ju využívajú začínajúci hudobníci na zdieľanie svojej tvorby. Táto služba ponúka free aj platenú verziu (tú využívajú hlavne interpreti).
 
Medzi ďalšie patria napríklad Pandora, Google Play Music a Last.fm.
 

Posted in Nezařazené