Spoľahlivý elektrický zdroj všade so sebou

Možno trochu prehliadanými, no o to viac zaujímavejšími a praktickými sú produkty známe ako strediače, respektíve meniče napätia. Táto šikovná vec vám dokáže vyrobiť z jednosmerného 12v alebo 24v napätia spoľahlivé striedavé napätie o veľkosti 230v. Následne je tak možné do zdroja s týmto napätím zapojiť bežné elektrospotrebiče, ktoré zapájame do elektrickej zásuvky v byte. Striedače je možné využiť napríklad pripojením k automobilu či karavanu. Populárny je v tomto smere menic napatia 12v 220v, ktorý v nejednom prípade disponuje aj USB konektorom a jeho pripojením získate praktický zdroj striedavého napätia o veľkosti 230v, ktorý môžete hocikedy využiť napríklad k pripojeniu laptopu, nabíjačky na mobil a podobných bežných elektospotrebičov.

napětí

  • Táto charakteristika už napovedá, že meniče využijeme hlavne v prípade, ak sa chystáme stráviť dlhší čas na mieste, v ktorom chýba prísun striedavého prúdu. Môže ísť tak o kemping, stanovačku v prírode, rybolov, pobyt na chate, apod. Meniče skrátka využijete vždy a všade, kde je absencia elektrickej zásuvky so striedavým prúdom.

Konkrétnejšie môžeme funkcie a využitie meničov (striedačov) napätia opísať ako možnosť napájania sieťových AC (bežných) spotrebičov, akými sú televízia, elektrické náradie, počítač, osvetlenie, notebook, satelit, video, ale aj praktických vecí ako rýchlovarná kanvica, varič, mikrovlnka, čerpadlo, chladnička,… možnosti nekončia a je ich ešte viac. Tieto všetky zmienené spotrebiče tak máte možnosť zapojiť na miestach, kde nie je po ruke bežná elektrická zásuvka.

prodlužovák

  • Ako zo spomenutých možností vyplýva, funkčné využitie meničov napätia je tak skutočne široké a pôsobí bez hraníc. A to i v dnešnej dobe, kedy ešte nie každý spotrebič dokáže spoľahlivo fungovať bez napojenia k elektrickému zdroju, respektíve nie každý spotrebič je bezdtrôtový a aj pokiaľ je, určite si pýta svoje pravidelné dobitie.