Turecko je dokonalé pre tých, ktorí chcú na dovolenke naozaj relaxovať

Minulé leto sme sa vybrali na dovolenku do Turecka. O tejto krajine som mala pomerne bohaté informácie, pretože nejaký čas dozadu sme v práci pripravovali reklamu pre jednu cestovnú kanceláriu. No a viete, ako to je. O ničom čítate, neustále sa pozeráte na tie nádherné pláže, máte prehľad v cenách zájazdov, takže je len otázkou času, kedy sa rozhodnete do danej krajiny zavítať aj osobne. Čo teda od Turecka očakávať? Určite viac toho dobrého.Žena s vencom z kvetov na vlasoch stojí podvečer na pláži a pozerá na more

Pláže, more a počasie


Začnem tým, kvôli čomu väčšina ľudí na dovolenku jazdí, teda s plážami a morom. Ja som svoju letnú dovolenku strávila v rezorte Belek, no z rozprávania a aj z toho, čo som sa o Turecku dozvedela ešte pred mojou osobnou návštevou, by mali byť pláže všade veľmi podobné. Takže, pláže sú priam dokonalé. Nádherný piesok je ideálny na opaľovanie a ako som mohla vidieť okolo seba, tak ho ocenia hlavne deti. Ja som veľmi ocenila aj dobrý prístup do mora. Je pravda, že miesta, kde bolo more súvislo spojené s plážou, to bolo dosť preplnené turistami. Naopak miesta, kde to až tak dokonalé nebolo, bolo miesta logicky viac. Takže sa musíte rozhodnúť, či uprednostníte súkromie alebo pohodlie.

No a teraz k moru. Ja som bola v Turecku v priebehu augusta a more bolo veľmi teplé. Ak si začnete hľadať informácie o Turecku, nájdete to, že more má okolo tých dvadsaťsedem stupňov Celzia. Tieto údaje môžem potvrdiť. Čo však až tak úplne nesedí, je teplota vzduchu. Počas celej doby ortuť na teplomery neklesla pod tridsaťpäť stupňov Celzia. Tým chcem povedať, že v Turecku je naozaj horúco. Na to sa teda pripravte, pretože nehovorím o klasických horúčavách, na aké sme zvyknutí u nás.
Žena v modrých plavkách sedí na terase pod slnečníkom s vyloženými nohami

Turistická vybavenosť


Druhou vecou, ktorá vás bude pravdepodobne zaujímať, je vybavenosť hotelových rezortov. Tu sa nemôžem naozaj sťažovať. Neviem povedať, ako to je v historických častiach mesta, pretože tam som zavítala naozaj iba raz.