Uber začal poskytovať bicykle s elektro motorom

Službu Uber poznáme ako modernú konkurenciu voči taxi službám, ktorej objednanie prebieha praktickou a inovovanou cestou, cez mobilnú aplikáciu. Doteraz sme ale hovorili iba o poskytovaní odvozu fomou automobilu a vieme, že Uber pred nedávnom čelil žalobám zo strany taxikárov a následným obmedzeniam. Napriek, alebo možno kvôli tomu prichádza s novou, sympatickou službou. Začína poskytovať e-bike. Čiže najnovší typ bicyklov disponujcich elektrickým pohonom. Takýto typ bicyklov zostáva pomaly ale isto známy, ale je pravda, že nie každý si ho môže dovoliť kúpiť. Pomocou Uberu by sme si však mohli dovoliť aspoň limitovanú jazdu a to ešte k tomu presne na miesto, kam potrebujeme.

elektrokolo

Spomenuté bickyle budú svojou konštrukciou i výzorom skôr mestkého typu, nepôjde teda o terénny či horský model, čo je vidno už na prvý pohľad. Pripomína skôr taký dámsky mestský bicykel s košíkom na prednej časti kormana s jednou dolnou hrubou rúrou siahajúcej k sedanke, na ktorej vidíme nápis Jump, čo je vlastne spoločnosť, ktorá v tomto smere spojila svoju činnosť s Uberom a výsledkom je služba poskytujúca tieto nové e-biky vhodné do mestského terénu. Inak vyzerajú spoľahlivo, disponujú všetkým potrebným, samozrejme i blatníkmi v prípade zlého počasia.

Tento nápad sa začal realizovať a testovať najskôr v San Franciscu už začiatkom tohto roka. K dispozícii bolo až 250 spomenutých bickyklov, pričom minimálna suma za pôžičku sa odhaduje na 1 euro a 60 centov s možnosťou využitia na pol hodinu. Po uplynutí tohto časového úseku sa postupne pridáva 6 centov za každú ďalšiu začatú minútu.

aplikace

• Bicykle budú voľne dostupné na určitých miestach a dokonca nebudú používať ani zámok!
Možno si myslíte, že takýmto štýlom ich ľudia ochvíľu pokradnú, alebo požičajú a nevrátia. To zrejme nebude pravda aj napriek tomu, že nebudú disponovať zámkom. Budú mať totiž zabudované čipy a tým pádom bude možné presne identifikovať ich lokalitu.

Posted in Nezařazené