Účinne čistenie kanalizácie

Úpchatá kanalizácia je nežiadúcou súčasťou každej domácnosti a verejných zariadení. Tento často veľký problém sa dá, ale rýchlo odstrániť. Ak sa na takýto problém použije správna technika je po probléme. Čistenie kanalizácie si vyžaduje správny postup a dlhoročné skúsenosti, ktoré my, ako firma ponúkame. Najčastejšie sa môže upchať aj odtok často sa upcháva záchod, kuchynský drez, odtok vane a umývadla.

čistenie kanalizácie

V domácnostiach a menších firmách sa využíva účinná metóda takzvané krtkovanie. Krtkovanie je možné vykonávať dvoma spôsobmi elektromechanický alebo vysokotlakovou technikou. Pri elektromechanickom spôsobe sa využíva špirála, s ktorou sa následne vykonávajú krúživé pohyby. Špirálu tvorí pružina s nadstavcom, ktorý je vymeniteľný. Prečo sa to, ale nazýva krtko? Nástroj sa dokáže dostať takmer kdekoľvek. To pripomína schopnosti záhradného škodca, čiže krtka. Podobne, ako krtkovi ani tomuto užitočnému nástroju nerobia problém žiadne rozmery a dokáže sa prebiť takmer kamkoľvek. Preto je veľmi užitoční pri upchatých potrubiach, kde sa jednoducho dostane a vyrieši tým náš problém. Problém nie je ani aktuálny stav kanalizácie.

Krtkovanie

Nech už sú usadeniny alebo nánosy akékoľvek vie si poradiť. Na čistenie respektíve odstránenie porúch vo väčších prevádzkach a budovách napríklad nákupných centrách, verených budovách alebo fabrikách sa predovšetkým využíva vysokotlaková technika. Odstraňuje predovšetkým zatvrdnuté usadeniny a nánosy, ktoré sú zanesené a upcháte. Odsáva nežiaduci odpad, ktorý upcháva potrubie. Využíva na to svoj vysoký tlak vody. Takýto tlak dokáže vyčistiť usadeniny, ktoré sa nachádzajú v potrubí alebo sa tam zasekli. Pri väčšom znečistení napríklad, čo sa týka tuhších nečistôt je účinná metóda frézovania.