Vlastnosti nerezového zábradlia oceníte všade

Aj pokiaľ vravíme o interiéri, i v takom prípade bývajú okrem estetických vlastností požiadavky stanovené na dlhú trvanlivosť, pevnosť a odolnosť. To je v skratke dôvod, prečo sa nerezové zábradlie častokrát nachádza i na vnútorných schodiskách. Ale vidieť je napríklad tiež variant nereze skombinovaný s drevom.

schodiště

  • Nielen nadmieru funkčné a trvanlivé, ale aj štýlové riešenie tak predstavuje v prípade interiérového ako aj exteriérového zábradlia predovšetkým materiál, akým je nerez, respektíve špeciálne upravená nerezová oceľ, ktorá si následne nežiada komplikovanú údržbu.

Tieto vlastnosti tak určite oceníme aj v interiéri a v podobe potrebného bezpečnostného prvku na schody vo forme zábradlia. Tento bezpečnostný prvok má prioritnú úlohu urobiť pohyb po schodisku bezpečným ako aj komfortným, no zároveň tento priestor viditeľne oddeliť. Zábradlia z nerezu spĺňajú túto charakteristiku do poslednej bodky. Do popredia ale musíme spomenúť aj pevnosť tohto materiálu, čo je v prípade zábradlí a bezpečnej chôdze po schodoch rozhodne nezanedbateľnou stránkou. Pevným a odolným zábradlím je zabezpečená chôdza voči možnému pádu z vyššieho poschodia. Nerezové prevedenie je tak populárne i pri výstavbe alebo rekonštrukcii balkónov.

fasáda

V podstate veľa nerezových zábradlí je rozšírenou voľbou nielen z pohľadu interiérových schodísk, ale vďaka svojim stálym vlastnostiam sú takisto častou súčasťou vonkajšieho prostredia, respektíve exteriérov. Nerez ako materiál je veľmi odolná voči drsným vonkajším vplyvom a následnému vzniku korózií. A pripomeňme, že to aj napriek skutočne minimálnej potrebe zásahu v podobe údržby. Táto nenáročná údržba prakticky predstavuje iba ľahkú povrchovú úpravu, kedy vo viacerých prípadoch nie sú napríklad potrebné ani chemické prostriedky či nátery. Napriek tomu môžete byť svedkami toho, ako daný typ zábradlia nestráca svoju eleganciu a pôvodný dizajn ani po niekoľkých rokoch.